Warunki zaliczenia wyjazdu oraz semestru (lub roku)

Podczas wyjazdu należy uzyskać:

•  łącznie minimum 20 punktów ECTS w ciągu semestru (minimum 40 punktów ECTS w przypadku rocznego pobytu)

•  w tym minimum 10 punktów ECTS (20 punktów ECTS w przypadku rocznego pobytu) za kursy psychologiczne (w przypadku wątpliwości, czy wybrany kurs może zostać uznany za kurs psychologiczny, należy skontaktować się z instytutowym koordynatorem programu Erasmus+, przedstawiając szczegółowy opis kursu lub jego program)

Niezależnie od tego wymogu do zaliczenia roku studiów wymagane jest zdobycie 60 punktów ECTS, jednak brakujące punkty mogą być uzyskane w kraju w drugim semestrze, a w przypadku rocznego pobytu mogą pochodzić z nadwyżki punktów z lat ubiegłych (przy czym punkty zrealizowane na stypendium wliczają się do wymaganej puli 60 punktów ECTS).

Uwaga! Rozliczone w ramach wyjazdu mogą być wyłącznie kursy, które znajdują się w transkrypcie ocen. Kursy zrealizowane na uczelni przyjmującej, ale nie wpisane do transkryptu, nie mogą zostać przepisane i zaliczone na poczet studiów w UJ.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ nie zwalnia z konieczności zaliczenia kursów obowiązkowych na danym roku (zgodnie z programem studiów w IPs UJ). Kursy obowiązkowe mogą zostać zaliczone poprzez zaliczenie ich odpowiedników na uczelni partnerskiej lub w trybie indywidualnym w IPs UJ (np. online, po powrocie z wyjazdu itp.). Modyfikacja sposobu zaliczenia kursu obowiązkowego w związku z wyjazdem na stypendium wymaga zgody osoby prowadzącej dany kurs, instytutowego koordynatora programu Erasmus+ oraz dyrektora ds. dydaktycznych. Szczegółowe ustalenia dotyczące realizacji kursów obowiązkowych należy umieścić w aneksie do Learning Agreement.

Realizowane podczas wyjazdu kursy nie mogą pokrywać się z kursami już zrealizowanymi w IPs. W wyjątkowych przypadkach za zgodą koordynatora kurs taki może być zrealizowany i wliczony do puli 20 punktów ECTS, które należy zdobyć w ramach wyjazdu, ale uzyskane punkty ECTS i ocena nie zostaną przepisane i zaliczone na poczet studiów w UJ. Wybór kursów podobnych do już zrealizowanych w IPs (podobny tytuł kursu, zbieżne efekty kształcenia itp.) wymaga akceptacji instytutowego koordynatora programu Erasmus+. Ze względu na fakt, że na kierunku psychologia wszyscy studenci obowiązkowo realizują lektorat z języka angielskiego, lektorat taki również nie może być rozliczony w ramach wyjazdu (choć może być zrealizowany - można się na taki lektorat zapisać, ale uzyskane punkty ECTS i ocena nie zostaną przepisane i zaliczone na poczet studiów w UJ).

W przypadku wcześniejszego zapisania się na kursy w IPs UJ przyznanie wyjazdu w ramach programu Erasmus+ nie powoduje automatycznego wypisania z kursów odbywających się w trakcie wyjazdu. Z kursów tych należy się wypisać zgodnie z obowiązującą w IPs procedurą.