wrzesień 2017

20170923

„Autyzm – od nauki do praktyki”

Data: 23.09.2017 - 25.09.2017
Czas rozpoczęcia: 8.00
Miejsce: Instytut Psychologii UJ ul. Ingardena 6, Wydział Prawa i Administracji ul. Krupnicza 33a, Kino Kijów. Centrum al. Krasińskiego 34
Organizator: Instytut Psychologii UJ
„Autyzm – od nauki do praktyki”

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję konferencji „Autyzm – od nauki do praktyki” organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naszym celem jest przedstawienie Państwu najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich praktycznych zastosowań w terapii osób z ASD. Szczególną uwagę poświęcimy w tym roku dojrzewaniu i usamodzielnianiu się osób z ASD. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wspierać nie tylko dzieci, ale również młodzież i osoby wkraczające w dorosłość, a szczególnie – jak ułatwiać im zdobycie samodzielności. Tematem wykładów będą relacje społeczne z rówieśnikami i seksualność osób z ASD,  ich życie w szkole i podczas studiów, zdobywanie pracy i samodzielne mieszkanie w dorosłości. Naszymi gośćmi będą najwybitniejsi uczeni i najbardziej doświadczeni praktycy: Katarzyna Chawarska, Jane Thierfeld Brown, Peter Gerhardt, Laura Klinger, Michael Storz oraz Fred R. Volkmar.

Trzeciego dnia konferencji odbędą się warsztaty zaprojektowane w tym roku specjalnie dla czterech grup uczestników: terapeutów, rodziców i osób z ASD, nauczycieli oraz wykładowców akademickich. Warsztaty poprowadzą m.in. Arkadiusz Białek i Magdalena Kosno, Maciej Bochyński, Peter Gerhardt, Beata Ignaczewska, Joanna Ławicka, Ewa Łukowska, Michael Storz oraz Jane Thierfeld Brown. Więcej informacji na stronie: http://autyzm.psychologia.uj.edu.pl