Rekrutacja na program „Erasmus+Praktyki 2018/2019” dla studentów i doktorantów

Zachęcamy do składania wniosków o wyjazdy na praktyki studenckie/absolwenckie w ramach programu „Erasmus+Praktyki”, w roku akademickim 2018/2019

W programie „Erasmus+” na praktykę studencką/absolwencką można wyjechać do zagranicznej instytucji, np. instytucji szkolnictwa wyższego, przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji typu: szpitale, biblioteki, muzea. Praktyka powinna być związana z odbywanymi studiami. W rekrutacji mogą uczestniczyć studenci I, II i III stopnia oraz studenci jednolitych studiów magisterskich. Student może wyjechać na praktykę po ukończeniu I roku studiów. Student ostatniego roku studiów może zrealizować praktykę do 12 miesięcy po uzyskaniu statusu absolwenta.

Konkurs stypendialny na wyjazdy na praktyki w ramach programu „Erasmus+” na rok akademicki 2018/2019, odbywa się w nieprzekraczalnych terminach:

• Pierwsza rekrutacja w okresie między 23 kwietnia - 18 maja 2018 roku - dotyczy praktyk realizowanych między 1 lipca 2018 roku, a 31 stycznia 2019 roku.
  • Druga rekrutacja w okresie między 5 listopada - 30 listopada 2018 roku - dotyczy praktyk realizowanych między 1 lutego 2019 roku, a 15 września 2019 roku.​

Szczegółowe informacje dot. zasad wyjazdu na praktykę w ramach „Erasmus+ 2018/2019”, zostaną opublikowane na stronie: link

Rekrutacja do programu prowadzona jest przez Dział Obsługi Studentów Zagranicznych.